Sakal ve Bıyık Ekiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bir estetik uygulama olarak düşünülebilecek olan sakal ve bıyık ekimi, erkeklerin en hassas noktasıdır. Çünkü sakal ve bıyık erkeksi görünümün olmazsa olmaz bir parçası. Hele de günümüzde sinek kaydı tıraş değil de kirli sakal trend ise siz de bu konuda eksiklikler hissedenlerden biri olabilirsiniz. Ancak sakal ve bıyık ekimi uygulaması sayesinde kolayca bu sorunu çözebileceğinizi bilmelisiniz. Sakal ve bıyık ekimi süreci zahmetsiz olacaktır ve size hayal ettiğiniz görünüm yakalama fırsatı verecektir. Ayrıca bir de özgüven kazandıracağını, hem özel ilişkilerinizde hem de iş ilişkilerinizde düzenleyici etki yaratacağını unutmamak gerek. Bugün pek çok kişi bu sorunun sosyal yaşamına olan büyük etkisi sebebi sakal ve bıyık ekimini tercih ediyor. İster bölgesel eksiklikler ve seyreklikler olsun, ister yoğun bir ekim gereksin, fark etmeksizin uzmanların elinde istediğiniz görünüme kavuşmanız mümkün.
Sakal ve bıyık ekimi, temelde saç ekimine benzeyen bir işlem olmasına karşın biraz daha hassas ve önemli bir operasyondur. Çünkü bu kez kıl köklerinin nakledildiği yer yüz gibi önemli bir bölge. Ayrıca kıl köklerinin yerleşim düzeni çok önemli. Bunun için uygulama öncesinde bir şekil belirlenecek, yüzünüze uygun olarak belirlenen bu şekil çerçevesinde sakal ve bıyık ekimi gerçekleştirilecektir. Dolayısıyla biraz daha hassas ve dikkat isteyen bir işten söz ediyoruz. Peki, dikkat edilecek en önemli noktalar nelerdir? Pek çok kişi bu işlem öncesinde merak ediyor, sakal ve bıyık ekimi ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Biz de şimdi bu sorulara hızlıca cevap verelim ve merakınızı giderelim.

– Daha çok hekimleri ilgilendiren dikkat edilecek noktalar ile başlayacak olursak, sakal ve bıyık ekiminde kıl köklerinin alındığı nokta çok önemlidir. Örneğin, çok da sevilmeyen ve gereksiz bulunan boyun bölgesindeki fazla sakal köklerinin alınması ve seyrek olan bölgeye nakledilmesi önemli bir püf noktadır. Çünkü bu durumda sakal ve bıyıkların daha kolay tutunması, daha yüksek oranda, daha başarılı sonuçların elde edilmesi mümkün olur.

– Ayrıca yine uzmanları ilgilendiren bir konu olmakla birlikte kişilerin de bilmesi gereken bir nokta da sakalların ekim açısıdır. Bu operasyonu tercih eden herkesin istediği doğal görünümlü ve estetik açıdan kusursuz sakallara sahip olmaktır. Bunu da kıl köklerinin ekim açısına dikkat ederek sağlamak mümkündür. Doğallıktan söz etmişken bir de şu konu var; kıl kökleri, ense ve boyun gibi bölgelerde tekli değil de 2’li, 3’lü ve hatta 4’lü hallerde olabilmektedir. Yani kıl kökü bu bölgelerden alınmaya başlandığında, aynen bu şekilde çoklu olarak ekilirse doğallık açısından bir felaket olacaktır. Doğal görünümden uzak bir sonuca ulaşılacaktır. Bu da şüphesiz ki istenen bir durum değil.

– Büyük oranda hekimleri ilgilendiren ve bu işlemi yaptıracak olanların da bilmesi gereken bu detayların ardından, operasyon sonrasından bahsedebiliriz. Sakal ve bıyık ekimi sonrasında bizi neler bekliyor ve nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Öncelikle bu sürecin korkulacak bir aşama olmadığını bilmelisiniz. Operasyonun ardından 3 günlük bir bekleme süreci söz konusu. Bu 3 günün ardından ise ilk yıkamayı gerçekleştirebilir ve iyileşme sürecinin %70’lik kısmını geride bırakabilirsiniz.

– Uygulamanın yapıldığı gün ayakta olarak hastaneden ayrılabilirsiniz ancak şişlik ya da morarma yaşamamak için ilk gün başınızı çok fazla öne eğmemelisiniz. Ayrıca bu gün içerisinde yüzünüzde göreceğiniz kırmızılıklar son derece doğaldır ve sizi korkutmamalıdır.

– İlk 3 günlük sürecin diğer dikkat edileceklerine bakacak olursak, sigara ve alkol kullanımına dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca spor yapmamak da şartlardan biri… Kıl köklerinde oluşmaya başlayan kabuklara kesinlikle dokunmamak gerekiyor ve bu süreçte sırt üstü uyumanız, yüzünüzü yastığa değdirmemeye çalışmanız çok önemli.

– Sakal ve bıyık ekiminin ardından ilk 1 haftalık süreçte dikkat edileceklere gelirsek ise doktorunuzun vereceği ilaçları ve antibiyotikleri düzeli olarak kullanıyor olmalısınız. Ortaya çıkacak kaşınmalara karşı sabırlı olmalı ve yüzünüzü ovalamadan gösterilen şekilde yıkamalı, havlu ile hassasça ovalamadan kurulamalısınız.

– Sakal ve bıyık ekimi operasyonundan sonra, ilk 1 haftayı atlattığınızda yaklaşık 1 aylık süreçte şok dökülme sürecine gireceksiniz. Bu kesinlikle sizi korkutmaması gereken doğal bir süreçtir. Çünkü bu dökülmenin ardından sakallarınız doğal bir şekilde yeniden çıkmaya başlayacak. Ancak sonrasında yeni çıkan sakallarınızı ilk 3 ay tıraş etmemelisiniz. 3 aylık süreci atlattıktan sonra tıraş olmaya başlayabilirsiniz. Eğer sakallarınız fazla uzamış ve size rahatsızlık veriyorsa doktorunuz ile bu durumu görüşebilirsiniz. Bir makas yardımı ile hassasça kısaltmanın uygun olacağını söylemesi halinde, sakallarınızı kısaltmanız mümkün olacaktır.

Sakal ve bıyık ekimi önemli ama bir o kadar da kolay bir operasyon. Bu operasyonun en önemli aşamaları uygulama sonrasında dikkat edilecek süreçtir. Eminiz ki sakal ve bıyık ekimi sonrasında net sonuçları ne zaman göreceğinizi merak ediyorsunuz. Ancak 10 aylık süreçte net sonuçları görebilirsiniz. Bu hem kişinin yapısına, özel durumuna göre, hem de yapılan uygulamanın niteliğine göre değişebilecek bir süre olsa da genel çerçeve ile baktığımızda net sonuçlar için 10 aylık bir süreçten söz edilir.

Sakal ve bıyıkların erkekler için önemini anlatmaya gerek yok. Sakal ve bıyıkta görülen seyreklikler, bölgesel boşluklar ve de şekilsizlikler önemli birer estetik sorundur. Görünümüne özen gösteren beyler için bu operasyon harika bir fırsat. Erkeksi görünümün bir parçası olan sakal ve bıyıkların istenen sıklıkta ve şekilde olması için bu operasyonu tercih edebilirsiniz. Operasyon sürecinden ziyade sonrasında dikkat edilecek süre önemlidir. Bu durumda da sakal ve bıyık ekiminde dikkat edilmesi gereken noktalar, genel olarak uygulama sonrası süreci kapsamaktadır. Her biri önemli olan bu noktalar, sizin operasyondan daha fazla fayda elde etmenizi sağlayacaktır. Hiçbir kıl kökünün ziyan olmaması için son derece hassas hareket etmeli, sakallarınızın zarar görmemesini sağlamalısınız. Hem uyurken, hem yüzünüzü yıkarken, hem de kaşındığında özellikle dikkatli olmanız, yüksek başarılı bir işlem olmasını sağlayacaktır. Yoğun ve istenilen şekle gelebilen sakallara sahip olmak gerçekten de bu kadar kolay aslında. Bu işin en önemli noktalarından biri de hekim seçimidir. Buna bağlı olarak seçtiğiniz uygulama merkezi çok önem taşır. Ameliyathane şartlarına sahip, güvenilir, tecrübeli ve de profesyonel bir merkez yardımı ile görünümünüzü istediğiniz hale getirebilirsiniz. Sakal ve bıyıkların son yıllarda ayrı bir önem taşıdığını görebiliyoruz. Tarzınızın bir parçası olan, karakterinizi yansıtan, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayan sakal ve bıyıklar uzman ellerde kolayca tesis edilebiliyor. Tecrübesi ve bilgisi ile size bu süreçte eşlik eden profesyonel bir ekip söz konusu olacaktır. Dolayısıyla her aşamada kendinizi yalnız hissetmeden en mükemmel sonuçlar için bilgi alabileceksiniz. Sakalların ilk yıkanmasından sonrasında yıkamanın nasıl yapılacağına ve dönem dönem nelere dikkat edileceğine kadar her türlü bilgiyi profesyonellerden edinebilirsiniz. Sonrasında ise maksimum 10 ayı bulan süre içerisinde hayal ettiğiniz gibi görünen sakal ve bıyıklara sahip olacaksınız.

Hair.COM.TR © 2021 | Tüm içerik teliflidir ve izinsiz kullanılamaz. Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.