Menu Close

Saç Ekiminden Önce Traş Olunmalı mı?

Saç Ekiminden Önce Traş Olunmalı mı?
Saç Ekim Operasyonu öncesinde mutlaka traş olunmalıdır, bazı hastalarımızda yani seyrek ekim yapılacak durumlarda traşsız ekimde yapılmaktadır. Fakat alım yapılacak Donör bölge mutlaka traşlı olması gerekmektedir. Çünkü alım işlemlerinde kullanılan (FUE TEKNİĞİ) micromotorların uçları 0,6 mm çağında olduğundan kısaltılmış saç telini görmektedir.

Saç ekimi operasyonunun her aşaması çok önemlidir. Saç ekiminde alım işlemi Micromotorlar ile 0,6 mm çapında uçlar ile gerçekleştirilmektedir. Alım esnasında saç ekim uzmanının alım işlemini daha verimli yapabilmesi için donör bölgenin kesinlikle traşlı olması gerekmektedir. Donör bölgenin traşlı olması Saç Ekim Uzmanlarının saç yoğunluğunu daha net görüp alım bölgesinden alınan Greftlerin(KÖK)maximum sayıya çıkarması için oldukça önemlidir. Bu nedenle saç ekim operasyonunda Saç Traşınız çok önemlidir.

Ekim için kliniğimize geldiğinizde traş işlmeleriniz tarafımızca operasyona alınmadan önce gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda operasyona gelmeden önce sizlerde traş işleminizi kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.

HAİR Olarak Sağlıklı Günler Geçirmenizi Dileriz

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara