Saç Ekiminde Süreç Nasıl İşler?

Hastamız operasyon için hastaneye gelir, operasyon için hasta hazırlanır, önlüğü giydirilip tıraş odasına alınıp saç tıraşı yapılır ve masaya alınır. Ekim yapılacak bölge cilt kalemi ile çizilir ve lokal anestezi yapılır. Daha sonra deri altı enjeksiyonla şişirilir. Mikro motorla işleme başlanır. Donör bölgeden greftler alınmaya başlar alınan greftler 3’lü, 2’li, 1’li olmak üzere ayrı ayrı solüsyonlarda bekletilir.

Greft alma işlemi bittikten sonra kanal açma işlemi başlar. Ekim yapılacak bölgeye lateral slit tekniği ile kanallar açılır, solüsyonda bekletilen greftler açılan kanallara yerleştirilir.

İşlemin ortalama süreci 4-6 saatte gerçekleşir.

Hair.COM.TR © 2021 | Tüm içerik teliflidir ve izinsiz kullanılamaz. Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.