Saç Ekiminde Enseden Alınan Saç Tekrar Çıkıyor mu?

Saç ekimi sonrası ense nasıl görünür ? Saç ekimi sonrası alınan saçların yerine saç çıkar mı? Saç Ekimi Sonrası Ense ve Kulak Arkasındaki Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Öncelikle net bir şekilde söylemek gerekirse Saç ekiminde donör bölgeden alınan saçlar bir daha çıkmamaktadır. Bunu bir çok doktor yuvarlak kelimelerle söylemektedir. Fakat işin aslı maalesef budur. Yani şunu iyi bilmelisiniz estetik şekilde saç kökleriniz alınmaz ise çok kötü bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz. Peki iz yada açık alan kalmaması için neler yapılmalı?

Bu konuda saç köklerini alan hemşire yada estetik doktorlarına çok büyük iş düşmekte. Ense ve kulak arkası bölümünden saç köklerini alırken boşluk oluşturmayacak şekilde görsel açıdan estetik bir saç kökü alma işlemi yapılmalıdır. Donör bölge iyileştiğinde sekreklik yada boşluk olmamalıdır. Çünkü bazı durumlarda insanların çok fazla psikolojisi bozulmaktadır. Alın bölgesine tepe bölgesine saç ektiricez diye ensenin saçkıran olmuş gibi bir görüntü olmasını kimse istemez. Çok fazla dillendirilmese saç ekimi yaptıranların ense ve kulak arkası kısımlarında boşluklar oluşabilmektedir.

Saç ekimi yaptırırken kesinlikle doktorunuzdan bu konuda bilgi istemelisiniz. Saç ekimi donör bölgede saç kökleri alındıktan sonra estetik bir görüntü olacak şekilde saç köklerini almaları gerekmektedir. Fakat sonuçta buradaki saç kökleri alınacak bu nedenle bir hafif bir iz kesinlikle kalacaktır. Yan bazı doktorların dediği gibi saç ekiminden sonra ense ve kulak arkası bölümlerinde iz kalmaz demek tamamen yanlıştır.

Son dönemlerde çok fazla kök almak ve tepe bölgesini tamamen kapatmak için doktorlar ense ve kulak arkası bölümünde çok fazla saç kökü almaktadır. Bu işlemlerden sonra ise ense bölümünde çirkin görüntüler oluşabilmektedir.

Hair.COM.TR © 2021 | Tüm içerik teliflidir ve izinsiz kullanılamaz. Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.