Saç Ekimi Yöntemlerin İsimleri Neden Bu Kadar Fazla ?

Saç Ekimi Yöntemlerin İsimleri Neden Bu Kadar Fazla ?

Robotik saç ekimi, kök hücre tedavisi ile saç ekimi, motorlu FUE, traşsız FUE, Organik saç ekimi diye liste uzayıp gidiyor! Peki bu saç ekimi yöntemlerinden siz hangisini yaptırmalısınız?

Saç ekiminde iki alım işlemi vardır.

Fue Tekniği
Fut Tekniği
Ülkemizde kullanılan ve yeni teknik olan fue tekniğidir. Yani sizin iki kulak arkanızdan başlayarak ense bölgenize kadar olan kısımlardan tek tek alma işlemidir. Bunun bir mikro motor birde manuel el ile alım yapan aletleri vardır. Mikro motor ile daha yüksek sayıda saç kökü (greft) çıkarabilmekteyiz. İyileşme evresini tamamladığınızda hiçbir şekilde iz kalmaz . Fut tekniğinde ise yine aynı yerden kesilerek alınan ve sonra derinizi gerdirerek dikim işlemi yapılan cerrahi bir işlemdir. Şuan ülkemizde kullanılmamaktadır. Ama birçok Avrupa ve arap ülkesinde kullanılmaktadır. Bu yüzden en çok bizim ülkemizde saç ekimi yapılmaktadır. Yeni teknikler kullanıldığı için.

Saç Ekiminde İki Ekim işlemi vardir:

Lateral slit tekniği ile ekim
Choi İmplanter (dhi iğneli ) ile ekim
Alım işlemi bitince iki teknikle ekim işlemi yapılmaktadır. Birincisi lateral slit tekniği yani sizin saç yönünüze doğru kanallar açılma işlemidir ve ardından tek tek alınan saçlar ekilir. Ülkemizde şuan bu yöntem çok sık kullanılır. İkinci yöntem ise choi implanter bu yöntemde size kanal açma işlemi yapılmaz özel bir iğnesi vardır bununla kanal direk açılır ve aynı anda saç kökü de kanala yerleştirilir ayrıca saç ekimi işlemi yapılmaz. Ülkemizde bu teknikte çok kullanılmaktadır. Sayısı az denecek kadar saç ekim uzmanları kullanmaktadır.

HAİR ailesi olarak alım işlemlerini Fue tekniği ile gerçekleştirmekteyiz. Ekim işlemlerinizi siz değerli misafirlerimizin açıklığına göre yöntemi belirlemekteyiz ekim işleminde ikisiniz de yoğun kullanmaktayız. Bizim tavsiyemiz ekim tekniklerinde detaylı bilgi için uzmana başvurup detaylı bilgi almanızdır.

Hair.COM.TR © 2021 | Tüm içerik teliflidir ve izinsiz kullanılamaz. Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.