Saç Ekimi Sonrası Sigara Kullanımı

Sigara Kullanımı Saç Ekimi Sonuçlarını Etkileyebilir mi?

Saç ekimi operasyonu olmaya karar verdiğinizde, elbette başarı şansını en üst düzeye çıkarmak isteyeceksiniz. Mümkün olan en iyi sonuçları elde etmenize yardımcı olmak için ameliyattan önce ve sonra sigara içmek gibi belirli faaliyetlerden kaçınmanız gerekebilir.

Saç Ekimi Öncesi Ne Zaman Sigara Kullanımını Kesmelisiniz?

Saç ekiminizden en az 10 gün önce ve sonrasında en az iki hafta sigara içmemelisiniz. Elbette hastaların sigarayı tamamen bıraktığını görmek istiyoruz. Ancak bu mümkün değilse, başarı şansını en üst düzeye çıkarmak için hastalara ameliyattan önce mümkün olan en kısa sürede sigarayı bırakmalarını ve tedaviden sonra mümkün olduğunca uzun süre sigaradan uzak durmalarını tavsiye ederiz.

Saç ekimi için iki ana cerrahi yöntem vardır – bunlar Follicular Unit Transplant (FUT veya Strip) ve Follicular Unit Excision / Extraction (FUE) olarak bilinir. İki teknik arasında farklılıklar olsa da, her ikisi de saçlı derinin donör bölgesinden sağlıklı saç köklerinin alınması ve ardından greftlerin saç dökülmesinden etkilenen bölgelere yerleştirilmesini içerir.

Saç ekiminden sonra sigara neden yasaktır?

İster FUT ister FUE ameliyatını tercih edin, saç ekiminin birçok müşteri için büyük bir kişisel ve finansal yatırım olduğunu biliyoruz. Bu taahhüdü verdikten sonra, doğal olarak başarılı bir sonuca ulaşma şansınızı artırmak için elinizden gelen her şeyi yapmak isteyeceksiniz.

Bu, tedavinizi çevreleyen haftalarda sigarayı bırakmayı içerir.

Neden?

Çünkü sigara içmek saç ekiminin başarısını tehlikeye atabilir, iyileşme ve iyileşme sürecini uzatabilir.

Hair.COM.TR © 2021 | Tüm içerik teliflidir ve izinsiz kullanılamaz. Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.