Menu Close
sac ekimi

Saç Ekimi Sonrası Hangi Vitaminler Kullanılmalı?

Saç ekimi sonrasında saçınıza iyi bakmanızın yolu dikkatli beslenmenizden geçer. Protein, vitamin ve mineral zengini gıdalar ile dengeli beslenerek saç foliküllerinizi güçlendirebilir aynı zamanda daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Buğday ekmeği, brokoli ve fasulyeyi öğünlerinize katabilirsiniz. Saçınızın yapısında bol miktarda bulunan keratin bir protein türüdür. Yeterli protein tüketilmemesi saç ekimi sonrası süreçte saçın hızla dökülmesine veya çok yavaş uzamasına neden olabilir. Protein zengini gıdaları günlük olarak tüketmeye çalışın.

Vitaminler, sağlıklı ve hızlı saç büyümesinde çok önemlidir. Saç naklinden sonra hızlı saç büyümesine yardımcı olmak için her gün B6 vitamin kapsülü alabilirsiniz. Vitaminler saçınız yanında cildinizi ve tırnaklarınızı güçlendirmede de etkilidir. Ayrıca demir takviyesi almak da kan hücrelerinizin oksijeni taşımalarına yardımcı olarak saç foliküllerinin daha çok beslenmesini sağlar. Kaju fıstığı, kepek gevreği ve mercimek dahil olmak üzere, demir takviyeleri ile birlikte, demir içeriği yüksek olan sağlıklı gıdalar tüketin.

Günlük bol su içiniz. Vücuttan toksinlerin dışarı atılması için en az iki-üç litre su gereklidir. Hastalık yapıcı bakteri ve toksinleri idrar yoluyla ortadan kaldırmak için yeterli miktarda su içiniz. Ne kadar su içerseniz, vücudunuzun toksinlerden o kadar kurtulur. Bunun sonucu olarak da, vücudunuz kafa deriniz üzerinde daha fazla yoğunlaşarak saç büyümesini hızlandırır.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara