Menu Close

Saç Ekimi Aşamaları

Saç Ekimi Aşamaları
Baş saçlı derisinin arka bölgesinde genetik olarak dökülmemeye kodlanmış saç kökleri FUE yani foliküler ünite ekstraksiyon yöntemi ile istenilen bölgelere ekilmektedir.

FUE yöntemi günümüzde en gelişmiş ve popüler saç ekim yöntemi olarak kabul edilmektedir. HAİR, ülkemizde bu yöntemle başarılı uygulayıcılarından biridir.

12 Yıllık bilgi birikimi ve tecrübelerini kullanarak yüksek hasta memnuniyeti ve başarı oranını yakalayan HAİR, saç ekimi alanında Türkiye’de neleri yeni ve farklı yapıyor:

Öncelikle saç ekiminde başarının en önemli kriteri saç köklerin yeni yerlerinde tutma oranıdır. Bu oran ne kadar yüksek ve verimli olursa açıklığın kapatılması o kadar başarılı olur dolayısıyla hasta memnuniyeti artar. Ekilen Saç köklerinin tutması için dikkat edilmesi gereken kriterlerin başında saç kökünü mümkün olduğunca az travmaya uğratmak gelir.

Saç ekimi 3 aşamadan oluşan bir operasyondur. Bu aşamaların her birinde saç köklerine maksimum ilgi gösterilmesi gerekmektedir.

İlk aşama köklerin travmasız bir şekilde elde edilmesidir. HAİR ekibi ensenin biraz üzerinden, sağlıklı ve dökülmeme özelliği taşıyan saç köklerini ucu özel olarak dizayn edilmiş micro motor punch aleti ile alır. Bu işlem sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Alınan her saç kökü dokusu içindeki saç teli sayısı bir, iki veya üç civarında olabilir. Bu yöntemle bir günde 5000 – 10000 saç teli nakledilebilir. Seansların sayısı ve uzunluğu saç kökü nakli sayısına ve kişinin saçsız veya seyrek olan alanının büyüklüğüne bağlıdır. Birinci aşama olan saç kökü alımı prosedürü sırasında kullanılan mikro motor punch cihazının uygunluğu çok önemlidir. HAİR ekibi özel olarak tasarlanmış punch cihazı sayesinde saç köklerine temas etmeksizin greftlerini (saç köklerini ) toplayabilmektedir.
İkinci aşama elde edilen köklerin önceden kararlaştırılan ve çizilen saçsız alanlarda yerleştirileceği kanallara özel “slitler” yardımı ile hazırlanır. Bu bölüm özel konsantrasyon ve tecrübe gerektirir. Çünkü ekilen yeni saçların çıkış yönleri , yoğunluğu ve buna bağlı olarak doğal görünümü bu bölümde oluşturulur. Her alanda olduğu gibi saç ekiminde de tecrübe ve estetik vizyon çok büyük önem taşır. Ne yazık ki ülkemizde yasal olmasına rağmen her yerde özellikle güzellik merkezi adı altında apartman katlarında , Kuaför benzeri yerlerde saç ekimi yapılmaktadır. Bu merkezlerde saç ekimi yaptıran birçok hasta meydana gelen komplikasyonlar dolayısıyla HAİR’e başvurmaktadırlar. Alınan saç greftlerinin alımından ekileceği zaman kadar canlılığını yitirmeden bekletilmesi için tüm saç ekimi merkezlerinde “bekleme” sıvıları kullanılmaktadır. HAİR ise operasyon sırasında kendine özel formülü ile hazırlanmış “besleme” sıvısı kulanarak, bu süre zarfında da saç köklerinin çeşitli mineraller, vitaminler, ve elementler ile vitalitesini korumasına yardımcı olmaktadır. Bu özel formülü “besleme” sıvısı içeriği dermologlar ve eczacılar ile birlikte hazırlanmıştır ve operasyon süresi ne kadar uzun olursa olsun saç greftlerinin canlılığını korumaktadır.
Üçüncü aşama saç greftlerinin yeni yerlerine yerleştirilmesidir. Bu safhada da mümkün olduğunca köklere travma uygulanmaması gerekmektedir. Deneyimli ellerde ve uygun ekipman ile bu nazik işlem başarıyla gerçekleştirilebilinir.
Saç ekimi operasyonu sonrasında hastamızın günlük hayatına dönmesi son derece kolay ve çabuk olmaktadır. Tek seansta biten bu operasyon sonrasında hastalarımızın ertesi günü dinlenerek geçirmeleri önerilmektedir. Hastalarımız rahatlıkla ve son derece doğal görünümleriyle sosyal hayatlarına dönmektedirler.

Üçüncü gün HAİR ekibi tarafından yapılan özel yıkama işlemi sonrasında ekim ve alım bölgesindeki izler kısa sürede farkedilmeyecek hale gelmektedirler.

HAİR gerek kullandığı ekipman ve teknoloji olarak gerekse ekip elemanlarının ; plastik cerrahi uzmanlarının ve saç ekim uzmanlarının tecrübesi bakımından tüm bu aşamalarda gerekli özeni ve dikkati göstermektedir ve bunun ödülünü yüksek hasta memnuniyeti almaktadır.

Hastane şartlarında gerçekleştirilen saç ekimi operasyonları , steril ve hijyenik bir ortamda sağlanmasının yanında hastaya ve hekime her türlü olanağının sunulmasının verdiği güven duygusu ile de önem kazanmaktadır.

HAİR 12 yılı aşan deneyim ve ciddiyetiyle yeni teknolojik gelişmelere öncülük eder saç bakım ve ekiminde Türkiye de ve Dünyada yeni bir çağın başlangıcına imza atıyor.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara