Oksijenli FUE ile Saç Ekiminin Faydası Nedir?

Saçlar görünüşümüzün önemli bir parçası ve aynı zamanda yaşamımızın da psikolojik açıdan önemli bir unsuru. Şöyle ki, bazen bazılarımız için özgüven kırıcı olabiliyor ve hatta sosyal yaşamımızda önemli bir unsur haline gelebiliyor. Saç dökülmelerimizin ya da kelleşmenin hayatımızı sekteye uğratmasını hiçbirimiz istemeyiz. Neyse ki bu sorunu çözmek mümkün… Saç ekimi imkânı ile üstün bir teknoloji kullanılarak, saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Bu alanda araştırma yapanların ise öncelikli olarak FUE tekniği ile karşılaştığını biliyoruz. Oksijenli FUE tekniği ise son zamanlarda en çok tercih edilen haline gelen özel bir imkân. Sizin de saç ekimi araştırmalarınızın geleceği son nokta olan Oksijenli FUE tekniğini şimdi birlikte inceleyelim. Nedir bu Oksijenli FUE uygulaması ve Oksijenli FUE ile saç ekiminin faydası nedir?

Oksijenli FUE uygulaması nedir?

Oksijenli FUE tekniği, son zamanların en sevileni… Çünkü temel işlevi iyileşme sürecini hızlandırması ve saç ekiminin başarı oranını artırması. Sanıyoruz ki gayet yeterli bir sebebe sahipsiniz bu tekniği tercih etmek için. Nedir ne değildir sorusuna biraz daha detaylı bir cevap verecek olursak, uygulama aşamalarından bahsedebiliriz. Oksijenli FUE tekniği ile saç ekimi, FUE saç ekme tekniğinin kullanıldığı ve oksijen tedavisi ile desteklendiği bir süreçtir. FUE tekniği, klasik şerit şeklinde saç ekiminin yapıldığı FUT yöntemine yeni bir alternatiftir. Son yıllarda en çok tercih edilen yöntem haline gelen FUE, şerit şeklinde değil de saç köklerinin tek tek ekilmesidir. Bu da saçların daha doğal bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Ayrıca iz kalma riski de ortadan kalkıyor. FUT tekniğinin en olumsuz iki özelliği, iz kalması ve doğal görünmeyen saçlara sahip olmaktı. Oysa FUE bu durumu değiştiriyor ve doğal görünen, iz kalma riskinin neredeyse olmadığı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Bu uygulamaya destek veren oksijen tedavisi ise saç köklerinin yeni yerine alışmasını ve kan dolaşımına dâhil olmasını hızlandırıyor. Kan dolaşımına dâhil olan saç kökleri, hızla yeni yerine adapte olup, orada yaşamaya devam ediyor. Bu da saç köklerinin daha yüksek oranla tutacağı anlamına geliyor. Her saç ekiminde, ekilen saç köklerinin belli bir miktarı kayıptır, yerine alışamaz ama oksijenli FUE uygulaması ile saçların tutunma oranı yükselir. Bu yüzden de oksijenli FUE gittikçe artan bir ilgi ile tercih ediliyor.

Oksijenli FUE uygulamasında ilk olarak ekimi yapılacak saç kökleri alınıyor. Mümkünse özellikle ense ve kulak arkası bölgelerindeki kıl kökleri tercih edilmektedir. Çünkü bu bölgeler adeta dökülmemeye kodlanmış saçlar ile kaplıdır. Bu da saç ekiminde işimizi kolaylaştırıyor. Alınan saç kökleri, ekim yapılacak bölgenin belirlenmesi ve alın çizgisinin çizilmesinin ardından yeni yerlerine alınıyor ama öncesinde oksijen uygulamasına tabi tutuluyor. Saç köklerinin oksijene maruz kalması, ekim sürecinde fayda sağlıyor. Saç köklerinizi oksijenle baş başa bırakırken siz de dinlenebilir, çayınızı kahvenizi içebilir ve yemek yiyebilirsiniz. Ardından ise saç kökleri yeni yerlerine alınacaktır. İşte bu kadar kolay… Oksijenli FUE tekniği ile saç ekimi işlemi sizi korkutmasın. Bahsettiğimiz kadar basit bir süreç söz konusu ve siz de hekiminiz ile detayları konuşarak bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Oksijenli FUE ile saç ekiminin faydaları

En önemli konu ve asıl soru da bu; oksijenli FUE ile saç ekiminin ne gibi faydaları var, neden tercih edelim? En önemli faydası şüphesiz ki iyileşme sürecini kısaltmasıdır. Çünkü ilk aşamada klasik yöntemlerde 15 günlük bir iyileşme süresi öngörülür. Ancak oksijenli FUE tekniğinde bu süre 9 güne kadar düşer. Diğer taraftan şok dökülme sürecinde de oksijen tedavisinin önemli etkileri gözlenir. Saç ekiminin belli bir süre sonrasında ortaya çıkan şok dökülmede, saç kaybı oranı oksijen tedavisi ile azaltılabilir. Bu da önemli bir avantaj olarak kabul edilir. Son olarak ise oksijen tedavisinin en önemli etkisi, yeni saçlarımızın çıkması ile görülür. Bu noktada hem daha gür saçlar ile karşılaşacaksınız, hem kıl köklerinin tutma oranının yüksek olduğunu göreceksiniz, hem de klasik yöntemden çok daha kısa sürede saçlarınızın çıkmaya başladığını göreceksiniz. Tüm bunlar oksijen uygulamasının en önemli faydalarıdır.

Diğer taraftan oksijen, kıl kökleri için yaşam kaynağı demektir. Kan dolaşımına daha çabuk adapte olmaları demek, tüm süreç boyunca saçlarınızın daha güçlü, daha sağlıklı ve daha sağlam olması demek.

Ayrıca unutmadan hatırlatalım, Oksijenli FUE saç ekimi, saçlarınızın daha doğal bir görünüme sahip olması demektir. FUE tekniğinin bir avantajı olarak ortaya çıkan bu durum, kıl köklerinin tek tek ekilmesi ve bu sayede doğal görünmesidir. Şerit halinde ekim yapılmadığı için saçlarınız daha doğal görünecek. İz kalma riski de bu noktada çok daha düşük. Oksijenli FUE uygulaması, saç ekimi sırasında iz kalma riskini minimuma düşürür. Bu da saç ekimi yaptıranların sahip olacağı en önemli avantajlardan biridir.

Saç Ekimi Yaptırırken

Saç ekimi yaptırmak istiyor ve karar aşamasında araştırma yapıyorsanız, öncelikle iyi ve güvenilir bir merkeze başvurmalısınız. Tecrübeli ve başarılı bir uzman hekim ile daha doğru kararlar alabilirsiniz. Çünkü sizin özel durumunuza göre yönlendirmeler alırsınız ve sizin için en doğrusunu bu süreçte birlikte belirleyebilirsiniz. Saç ekimi yaptırırken bu noktalarda kadar son zamanların en çok uygulanan yöntemlerini bilmek de önemli. Oksijenli FUE tekniği, son yılların en çok konularından biri… Üstelik yüksek başarı oranları ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Bu yüzden saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız, sizin de seçiminiz Oksijenli FUE saç ekiminden yana olabilir. Oksijen tedavisi başlı başına pek çok avantaj sunarken, aynı şekilde FUE tekniği de başarı ile uygulanan ve pek çok avantajı beraberinde getiren bir yöntemdir. Bu ikisinin bir araya gelmesi ise sizin hayal ettiğiniz görünüme, hayal ettiğiniz saçlara kavuşturabilir. Böylece yeniden kendinizi iyi hissedebilir, özgüveninizi kazanabilir, sosyal yaşamınızı ve iş yaşamınızı düzene sokabilir ve ikili ilişkilerinizde de başarı yakalayabilirsiniz.

Bu durumda yapmanız gereken çok basit… Saç ekimi alanında güvenilir ve başarılı bir merkeze başvurarak işe başlayabilirsiniz. Alanında uzman kişilerin yönlendirmeleri ile her zaman en iyi sonuca ulaşmak mümkün olur. Tecrübe ise bu konuda önemli unsurlardan biri… Saç ekimi uygulamasının sonrası da yine önemli konulardan biri. Saç ekimi sonrası süreç daha çok sizin kontrolünüzde olacak olsa da, doktorlarınızın yönlendirmelerini dikkate almanız çok önemlidir. Oksijenli FUE saç ekimi ile artık hayal edilen saçlara daha kolay sahip olunabiliyor. Üstelik saç ekimi yaptırabilecek kişiler için de büyük kısıtlamalar söz konusu değil. 20’li yaşlar itibariyle kadın erkek herkes bu uygulamayı yaptırabilir. Basit fakat önemli bir operasyon olan saç ekimi ile yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. Oksijenli FUE uygulaması için hemen harekete geçin. Son zamanların en dikkat çeken uygulamalarından olan bu yöntem ile herkes hayallerine kavuşuyor. Sizin ise zaman kaybetmenize hiç gerek yok. Ne kadar erken o kadar iyi… Yeni saçlarınıza hemen harekete geçerek kolayca kavuşabilirsiniz.

Hair.COM.TR © 2021 | Tüm içerik teliflidir ve izinsiz kullanılamaz. Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.