İstanbul’da Saç Ekimi Sonrası Gezilecek Yerler Nelerdir?

Saç ekimi işlemi için dünyanın her yerinden İstanbul’a ziyaretler gerçekleşiyor. Hem yurtdışından hem de Türkiye’nin farklı şehirlerinden İstanbul’a saç ekimi için gelen kişiler, ziyaretlerini aynı zamanda bir geziye dönüştürebilirler. Basit bir uygulama olan saç ekimi sonrasında rahatlıkla çıkıp dolaşabilir, şehrin güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Yeni saçlarınız için ilk adımı atmışken, bu gezi size çok iyi gelecektir. Peki, İstanbul’da saç ekimi sonrası gezilecek yerler nelerdir diye sorarsanız, size merkezimize yakın çok sayıda gezi rotası önerebiliriz. Gezilebilecek yerlerin küçük bir listesini çıkarıp, size fikir vermiş olalım. Siz de İstanbul’da, Şişli’de bulunan merkezimizden çıktıktan sonra gezmek istediğiniz yerleri kendinize göre bir rotada birleştirin. İşte gezilebilecek İstanbul güzellikleri!

  1. Yıldız Sarayı ve Yıldız Parkı

Osmanlı döneminden kalma kıymetli bir yapı olan Yıldız Sarayı, 3.Selim’in annesi Mihrişah Sultan için yaptırılmıştır. Boğaziçi’ne hâkim konumu ile göz dolduran sarayı görmek, detaylarını incelemek büyük bir keyif olacaktır. Ayrıca Yıldız Sarayı, Şale Köşkü, Büyük Mabeyn Köşkü ve Yıldız Porselen Üretim Evi gibi pek çok yapıyı kapsıyor. Bu yüzden burada tam bir gününüzü harcayabilir, son derece keyifli zaman geçirebilirsiniz. Şişli’den burada ulaşım da kolay olacağından tercihiniz bu yönde olabilir.

  1. Büyük Mecidiye Camii

Büyük Mecidiye Camii, yani bir diğer adı ile Ortaköy Camii hem İstanbul’un süsüdür, hem de mimarisi ile gören herkesi büyüleyen bir zenginliktir. Neo Barok tarzına sahip olan cami, Boğaziçi denilince akla gelen ilk eserlerden biridir. Dini değerinin yanı sıra mimari değerinin de olması bu yapıyı İstanbul’un en kıymetlilerinden kılıyor. Tarihte zaman zaman yıkıma uğramış ve restore edilmesi zorunlu hale gelmiş olsa da, bugün hala tüm güzelliği ile ayakta olan eser, hem yerli hem de yabancı turistler tarafından çokça ziyaret ediliyor. Adeta İstanbul’un simgelerinden biri olan yapıyı siz de görmelisiniz.

  1. Dolmabahçe Sarayı

Geceleri muhteşem ışıklandırması ile boğazın mücevheri gibi görünen, gündüzleri turistlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Dolmabahçe sarayı, ulaşımı kolay olan gezi noktalarından biridir. 1843 ile 1856 yılları arasında inşa edilmiş olan yapı, geleneksel “Türk Evi” yapı planına uygun olarak şekillenmiştir. Osmanlı mimarisinin, Rokoko, Barok ve de Neo-Klasik mimari detayları ile birlikte kullanıldığı Dolmabahçe Sarayı, İstanbul’da görülmesi gereken yerlerin başında gelir. 1924 yılına kadar Osmanlı İmparatorluğunun yönetim merkezi olan yapı, insanın tüyleri diken diken edecek bir atmosfere sahip. 1984 yılı itibariyle müze-saray statüsü kazanan yapıyı görmek için saç ekimi operasyonunuzu bahane edebilir ve operasyon sonrası kendinizi sokaklara atabilirsiniz.

  1. Taksim Meydanı

Taksim ve Beyoğlu, İstanbul’un kalbi olarak ifade edilir. Yanlış da değildir. Taksim meydanında soluklanıp, İstiklal sokaklarında dolaşmak, bu arada pek çok güzel mekâna, tarihi yapıya, insanı içine çeken pasajlara şahit olmak keyifli bir gezi olabilir. Biraz plansız, biraz eğlenceli ve keyfi bir gün için, saç ekimi işleminizin ardından zamanınızı burada geçirebilirsiniz. Tam anlamı ile doğaçlama bir gezi olarak düşünülebilir bu rota. Çünkü kalabalıklar içerisinde çok fazla dikkat dağıtan unsuru bir arada göreceksiniz ve bu yolculukta herkesin dikkatini çekenler farklı olacaktır. Taksim meydanından Galata’ya kadar uzanan bir rota çizmek harika olabilir mesela.

  1. Madame Tussauds

Bildiğiniz üzere bal mumu heykeller müzesi ama öyle gerçekçi heykeller ki içeride zaman geçirmek gerçekten çok keyifli olabilir. Hatta pek çok insanın merak edip, sadece Madame Tussauds için İstanbul’a geldiği bile biliniyor. Bu yüzden saç ekimi sebebi ile İstanbul’a gelişinizi siz de Madame Tussauds geziniz ile taçlandırabilirsiniz. Müze gezilerine yer ayırabilir ve daha pek çok farklı müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

  1. Galata Kulesi

İstanbul’un büyülü ve insanı büyüsü içine çeken noktalarından biridir Galata. Galata kulesinin gölgesinde İstanbul’u içine çekmek kimi etkilemez ki… Burada olmak gerçekten de çok keyiflidir. Galata kulesine çıkabilir, muhteşem İstanbul manzarasını seyredebilir ve bu çevrede bulunan çok sayıda mekandan birinde soluklanıp bu atmosferin tadını çıkarabilirsiniz. Buradaki ara sokakların da pek çok güzelliği barındırdığını hatırlatalım. Küçük ve güzel dükkânlar ile karşılaşabilir, İstanbul’un mistik yüzünü keşfedebilirsiniz.

  1. Miniatürk

Miniatürk, İstanbul gezisini en hızlı hale getiren adres. Çünkü şehrin bir minyatürü… Burada İstanbul’un güzelliklerini minyatürler halinde görüyorsunuz. Bu da keyifli bir gezi alanı demek oluyor. İstanbul’a gelen herkesin mutlaka uğradığı bu adres, gerçekten de pek çok değerli yapının küçük birer örneğini kapsadığı için beğeniliyor. Ayrıca sadece İstanbul’un değerli yapıları değil, Türkiye’nin en değerli yapıları burada sergileniyor. Bu yüzden de herkes kendi şehrinden birer örnek görerek burada geziyor ve güzel zaman geçirebiliyor. Saç ekimi işleminin tamamlanması ile birlikte siz de kolayca buraya ulaşım sağlayabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

  1. İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi

Biliyoruz ki alışveriş bazılarımız için bir tutku ve İstanbul’un gözde alışveriş merkezleri de bu noktada ön plana çıkıyor. İstanbul’a gelmişken görmek isteyeceğiniz alışveriş merkezlerinden biri olan İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi, Şişli’deki merkezimize yakın olduğu için tercihiniz olabilir. Kolayca buraya ulaşım sağlayabilir, alışveriş yapabilir ve mağaza gezmenin keyfine varabilirsiniz. Farklı gezi noktaları ile birlikte rota çizebileceğiniz gibi gününüzü sadece burada geçirmek de isteyebilirsiniz.

  1. Topkapı Sarayı Müzesi

Eğer Galata’ya kadar geldiyseniz, yolunuzu hiç değiştirmeyin, Eminönü’de bir balık ekmek molası verin ve daha sonra da Topkapı Sarayı’na geçin. Bu güzelliği görmeden İstanbul’u görmüş sayılmazsınız. Topkapı Sarayı Müzesi, en görülesi adreslerden biridir. Topkapı Sarayı’nın her bir köşesi tarih, her bir köşesi değer ve zenginliktir. Burada vakit geçirmek inanılmaz keyifli. Hele de biraz sakin bir güne denk gelirseniz, harika bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. Saç ekiminin ardından böyle bir güzellikle karşılaşmak, sırf turistik gezi amaçlı İstanbul’a gelmişsiniz gibi hissettirecek, saç ekiminden daha ön plana çıkaracaktır. Üstelik Galata ve Eminönü ile birleşen rotanız başlı başına güzel olacak, size güzel anılar biriktirme fırsatı verecektir. Bu yüzden İstanbul’da nereye gitmeli, neresi görülmeli denildiğinde de ilk akla gelen adreslerden biri Topkapı Sarayı Müzesi oluyor.

  1. Kapalı Çarşı

Gezi rotamızı Topkapı Sarayı’nın hemen yanı başında yer alan Kapalı Çarşı ile bitirelim. Özellikle yabancıların hayran kaldığı, ülkenin en değerli ürünlerine rastlamanın mümkün olduğu ve aynı zamanda da aradığını her şeyi bulabileceğiniz bu adres, İstanbul’un en özel yerlerinden biri. Kapalı Çarşı’da gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak, su gibi akıp giden zamana yenileceksiniz. Bu yüzden biraz geniş bir zaman dilimi ayırmanızda fayda var. Saç ekimi işleminin ardından kalış sürenizi bir iki gün daha uzatıp İstanbul’un tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Kapalı Çarşı’dan Topkapı Sarayına, Dolmabahçe Sarayından Galata Kulesi’ne uzanan pek çok farklı görülesi adres sizi bekliyor. Saç ekimi maceranız neden güzel bir geziye dönüşmesin. Üstelik bu operasyon çok da endişe edilecek bir süreç değil. Bu yüzden operasyon sonrasında küçük bir gezi iyi gelebilir.

Hair.COM.TR © 2021 | Tüm içerik teliflidir ve izinsiz kullanılamaz. Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.